Kullanıcı Sözleşmesi

Madde 1. Taraflar ve Tanımlar

İşbu Kullanıcı Sözleşmesi (“Sözleşme”), Pusula360 Yazılım Çözümleri ve Danışmanlık Emrah Uzunok, şirketinin (“ÇocukYeri, Şirket”) ile www.cocukyeri.com adresinde yer alan siteye (“Site”) kullanıcı (“Kullanıcı(lar)”) olarak kaydolan kişi arasında akdedilmektedir. Sözleşme, Kullanıcı tarafından elektronik ortamda kabulü ile birlikte yürürlüğe girecek olup; taraflarca sözleşmede belirtilen usuller doğrultusunda sona erdirilmediği sürece yürürlükte kalmaya devam edecektir. 

1.1 Tanımlar

Üye İşyeri: ÇocukYeri.com, ücretini ödeyerek katılım hakkı elde ettiğiniz etkinlikleri düzenleyen gerçek veya tüzel kişilerdir.

Hizmetler:  Site aracılığıyla sunduğumuz hizmetler, özellikler, içerikler veya uygulamalardır.

Madde 2. Kullanım Şartlarının Kabul Edilmesi

2.1 Siteyi ziyaret etme veya Sitede Gezinme gibi durumlar dahil olmak üzere herhangi bir şekilde Hizmetlerin kullanılması için kayıt olduğunuzda Kullanım Şartlarını ve Sitede bizim tarafımızdan belirli zamanlarda yayınlanabilecek, bildirim olmaksanız güncellenebilecek olan çalışma kuralları, politikaları ve prosedürlerini kabul etmiş sayılırsınız.

2.2 Hizmetlerin bazıları bizim tarafımızdan belirlenen ek şartlara ve durumlara tabi olabilir. Bu gibi Hizmetleri kullanmanız halinde, referans olarak bu Hizmet Kullanım Şartlarında yer alan ek şart ve koşulları kabul etmiş sayılırsınız.

2.3 Bu Hizmet Kullanım Şartları, kayıt olarak veya kayıt olamadan içerik, bilgi veya diğer materyal veya Hizmetlere katkısında bulunan tüm kullanıcılara uygulanmaktadır.

Madde 3. Uygunluk

3.1 En az 18 yaşında olduğunuzu kabul edersiniz. Eğer 18 yaşın altındaysanız, hiçbir durumda veya hiçbir nedenle Hizmetleri kullanamazsınız.

3.2 Hizmetleri herhangi bir kişiye veya varlığa sağlamayı reddetme veya uygunluk kriterini değiştirme hakkını saklı tutarız. Hizmet Kullanım Şartlarının tüm yasalar, kurallar ve düzenlemelerle uygun olduğunu ve Hizmetlere erişim hakkınızın bu Hizmet Kullanım şartlarının ve Hizmetleri kullanmanın yasaklandığı yerlerde veya uygulanabilir yasalar, kurallar veya düzenlemelerle çelişen fırsat, indirim veya provizyonlarda iptal edileceğini kabul etmiş sayılırsınız.

3.3 Hizmetler sadece sizin kullanımız için sunulmaktadır ve herhangi bir üçüncü partinin kullanımı veya faydalanması için açık değildir.

Madde 4. Kayıt

Hizmetlere giriş yapmak için bir hesap kaydı oluşturmalısınız. Doğru ve tam bilgi sağlamalı ve Hesap bilgilerini güncel tutmalısınız. Aşağıdaki eylemleri gerçekleştirmemelisiniz:

4.1 Bir insanı taklit etme amacıyla başka bir insanın kişisel bilgilerini(Ad, Soyad, E-posta vb.) kullanmamalısınız.

4.2 Kişisel bilgilerinizde saldırgan, kaba veya müstehcen isimler kullanmamalısınız. Hesabınızda meydana gelen aktivitelerden ve Hesap şifrenizi güvenli tutmak sadece sizin sorumluluğunuzdadır. İzin almadan diğer kişilerin kullanıcı hesabını veya Hizmetlere kayıt bilgilerini kullanamazsınız. Hizmetleri kullanım uygunluğunuzda değişim olduğunda, gizlilik ihlalleri veya Hesabın yetkisiz olarak kullanılması durumlarında hemen bize haber vermelisiniz. Hesabınızdan giriş bilgilerinizi yayınlamamalı, dağıtmamalı veya göndermemelisiniz. Hesabınızı ya doğrudan ya da çalışanlarımızdan veya ortaklarımızdan birine yapılan istek doğrultusunda silebilirsiniz.

Madde 5. İçerik

5.1 Tanım

Bu Hizmet koşullarının amaçları için "İçerik" terimi, bunlarla sınırlı olmamak üzere, bilgi, veri, metin, fotoğraflar, ses klipleri, video klipleri, yazılı mesajlar ve yorumlar, yazılım, komut dosyaları, grafikler ve üretilen, sağlanan veya sağlanan etkileşimli özellikleri içerir. İşbu Anlaşmanın amaçları bakımından, "İçerik" de tüm Kullanıcı İçeriğini (aşağıda tanımlandığı şekilde) kapsar.

5.1 Kullanıcı İçeriği

Kullanıcılar tarafından (toplu olarak "Kullanıcı İçeriği") eklenen, oluşturulan, yüklenen, gönderilen, dağıtılan veya Hizmetlere gönderilen tüm içerikler, kamuya ilan edilmiş veya özel olarak gönderilmiş olsun, yalnızca bu Kullanıcı İçeriğinden kaynaklanan kişinin sorumluluğundadır. Size sağlanan tüm Kullanıcı İçeriğinin doğru, eksiksiz, güncel ve yürürlükteki tüm yasalar, kurallar ve yönetmeliklere uygun olduğunu beyan edersiniz. Hizmetler'i kullanarak sizin tarafınızdan erişilen Kullanıcı İçeriği dahil olmak üzere tüm İçeriğin kendi sorumluluğunuzda ve sizden diğer herhangi bir taraftan kaynaklanacak herhangi bir hasar ya da kayıptan yalnızca siz sorumlu olursunuz. Hizmetlerde veya Hizmetler aracılığıyla eriştiğiniz herhangi bir İçeriğin doğru olduğunu veya doğru olmaya devam edeceğini garanti etmiyoruz.

5.2 Bildirimler ve Sınırlamalar

Hizmetler, bize, ortaklarımıza veya kullanıcılarımıza özel olarak sağlanan içerikler içerebilir ve bu İçerik, telif hakları, ticari markalar, Hizmet markaları, patentler, ticari sırlar veya diğer mülkiyet hakları ile yasalar tarafından korunmaktadır. Hizmetler vasıtasıyla erişilen herhangi bir İçeriğin içerdiği tüm telif hakkı bildirimlerini, bilgileri ve kısıtlamalara uymak ve devam ettirmek zorundasınız.

5.3 Kullanım Lisansı

Bu Hizmet Şartları'na tabi olarak, Hizmetlerin her bir kullanıcısına, yalnızca Hizmetleri kullanmak amacıyla, İçerik kullanımında (yani, yerel olarak indirmek ve sergilemek için) dünya çapında, münhasır olmayan, alt lisans veremez ve devredilemez bir lisans veririz. Herhangi bir İçeriğin Hizmetler'i kullanma amacı dışında kullanılması, çoğaltılması, değiştirilmesi, dağıtılması veya depolanması, bizden önceden yazılı izin alınmaksızın kesinlikle yasaktır. Herhangi bir İçeriği ticari amaçlı olarak satmayacağınızı, lisanslamayacağınızı, kiralamayacağınızı veya başka bir şekilde kullanmayacağınızı veya hiçbir şekilde üçüncü tarafların haklarını ihlal etmeyeceğinizi kabul etmiş sayılırsınız.

Lisans Verilmesi. Hizmetler aracılığıyla Kullanıcı İçeriğini göndererek, Sitenin veya Hizmetlerin promosyonunun ve yeniden dağıtılmasını, herhangi bir medya formatı ve medya kanalı aracılığıyla (üçüncü parti internet siteleri de dahil olmak üzere) ve Hesabın veya Hizmetlerin sonlandırılmasından da sonra Site, Hizmetler ve işletmelerimiz ile bağlantılı olarak Kullanıcı içeriklerini kullanmak, düzenlemek, değiştirmek, parçalamak, birleştirmek, yeniden üretmek, dağıtmak, benzer işler üretmek, göstermek, yayınlamak ve kullanmak adına dünya çapında geçerli, özel olmayan, kalıcı, telifsiz, tamamen ödemesi yapılmış, alt lisansları üretilebilir ve lisansları aktarılabilir olma hakkını sağlamış oluyorsunuz. Aynı zamanda, işbu Sözleşme ile, Site ve / veya Hizmetlerin her bir kullanıcısına, Kullanıcı İçeriğinize Site ve / veya Hizmetler aracılığıyla erişmek için münhasır olmayan ve kalıcı bir lisans verilmektedir. Aynı zamanda Site İçeriğine ve / veya Hizmetler'e erişmek, Hesabınızın veya Hizmetlerin sona erdirilmesinden sonra da dahil olmak üzere, bu tür Kullanıcı İçeriğini türetmek, sergilemek ve gerçekleştirmek adına da kalıcı bir lisans verilmektedir.

Açıkça belirtmek gerekirse, yukarıda belirtilen lisans bize ve kullanıcılarımıza, aksi yazılı olarak kabul edilmedikçe Kullanıcı İçeriğinize ek lisanslar verme dahil olmak üzere, Kullanıcı İçeriğinizdeki diğer sahiplik haklarınızı veya lisans haklarınızı etkilemez. Herhangi bir gizlilik hakkı, tanıtım hakları, telif hakları, ticari markalar, sözleşme hakları veya herhangi bir diğer fikri mülkiyet veya mülkiyet hakkı da dahil olmak ancak bunlarla sınırlı olmaksızın üçüncü taraf haklarını ihlal etmemek veya ihlal etmeksizin bu tür lisansları bize vermeye ilişkin tüm haklara sahip olduğunuzu beyan ve garanti ediyorsunuz.

5.4 İçeriğin Mevcut Olması

Herhangi bir İçeriğin Sitede veya Hizmetlerle sunulacağını garanti etmiyoruz.

5.4.1 Herhangi bir İçeriği kendi takdirimize bağlı olmaksızın, herhangi bir zamanda, size bildirimde bulunulmaksızın ve herhangi bir nedenden dolayı (bunlarla sınırlı olmamak üzere) kaldırma, düzenleme veya değiştirme, bu İçeriğe ilişkin üçüncü taraflardan veya yetkililerden gelen iddiaların alınması (bu Hizmet Koşullarını ihlal ettiğinizden endişe duyuyorsak) veya

5.4.2 Hizmetlerden İçeriği kaldırmama veya engelleme hakkını saklı tutuyoruz.

Madde 6. Davranış kuralları.

6.1 Kullanım şartı olarak, Hizmetleri bu Hizmet Koşullarıyla yasaklanan herhangi bir amaçla kullanmayacağınıza söz veriyorsunuz. Hizmetler ile bağlantılı olarak yaptığınız tüm faaliyetler sizin sorumluluğunuzdadır.

6.2 Hizmetler aracılığıyla herhangi bir İçerik için (a) eyleme geçmeyeceğinizi veya (b) bu İçerikleri farklı yerlere yüklemeyeceğinizi, indirmeyeceğinizi, göndermeyeceğini veya yaymayacağını veya yaymayı teşvik etmeyeceğinizi kabul edersiniz. Bu durumlar sınırlı olmamakla beraber aşağıdakileri içermektedir:

6.2.1 Herhangi bir patent, ticari marka, ticari sır, telif hakkı, tanıtım hakkı veya diğer herhangi bir şahsa veya tüzel kişinin diğer haklarını ihlal eder veya herhangi bir kanuni veya sözleşmeye dayalı görevi ihlal etme.

6.2.2 Yanlış, yanıltıcı, asılsız veya yanlış olduğunun bilinmesi.

6.2.3 Ahlaka aykırı, müstehcen, kaba, pornografik, saldırgan, küstah, çıplaklığı içeren veya tasvir eden, cinsel aktiviteyi içeren veya tasvir eden veya başka şekilde uygun olmadığını belirttiğiniz gibi, yasadışı, tehditkar, taciz edici, taciz edici, hakaret edici, aldatıcı, dolandırıcı hareketleri içermesi.

6.2.4 Yetkisiz veya istenmeyen reklamlar, önemsiz veya toplu e-postalar ("spam") oluşturması.

6.2.5 Herhangi bir yazılımın, donanımın veya telekomünikasyon ekipmanının düzgün işleyişini bozmak, hasar vermek, sınırlandırmak veya müdahale etmek veya herhangi bir sisteme yetkisiz erişime neden olmak veya bunlara zarar verecek şekilde tasarlanmış yazılım virüsleri veya herhangi bir başka bilgisayar kodu, dosya veya programını içermek.

6.2.6 Çalışanlarımızın veya temsilcilerimizin herhangi birisi de dahil olmak üzere herhangi bir kişiyi veya varlığı taklit etmek veya

6.2.7 Kimsenin kimlik belgelerini veya hassas finansal bilgileri içermek.

6.3 Aşağıdaki eylemleri gerçekleştirmemelisiniz:

6.3.1 Bizim (ya da üçüncü taraf üye işyerlerimizin) altyapısına mantıksız ya da orantısız olarak büyük bir yük getiren ya da empoze edebilecek herhangi bir eylemi gerçekleştirme (kendi inisiyatifimize göre tarafımızca kararlaştırılmıştır);

6.3.2 Hizmetlerin veya Hizmetlerin gerçekleştirdiği aktivitelerin uygun olarak çalışmasını engelleme veya engellemeye çalışma;

6.3.3 Hizmetlere (veya diğer hesaplara, bilgisayar sistemlerine veya Hizmetlere bağlı ağlara) erişimi engellediğimiz ve kısıtladığımız önlemleri aşmaya çalışmak,

6.3.4 Hizmetlere otomatik cevap veya “spam” formu yerleştirmek;

6.3.5 Sitede sayfalara “böcek” veya “örümcek” yerleştirmek için manüel veya otomatik yazılım, cihaz veya diğer işlemleri kullanmak;

6.3.6 Hizmetlerdeki içeriklerden bilgiyi alıp kullanmak

6.3.7 Kılavuz ve politikalarımızı ihlal edecek eylemleri gerçekleştirmek.

6.4 Aşağıdaki eylemleri (doğrudan veya dolaylı olarak) gerçekleştirmemelisiniz:

6.4.1 Uygulanabilir yasanın bu gibi bir kısıtlamayı engellediği kısıtlı bölgeler dışında Hizmetlerin parçacı olarak kaynak kodun veya altında yatan fikirlerin veya algoritmaların çözülmesi, yeniden derlenmesi, parçalara ayrılması, ters mühendislik uygulanması veya alınmaya çalışılması.

6.4.2 Hizmetlerin herhangi bir bölümünün değiştirilmesi, çevrilmesi veya benzer işlerin oluşturulması.

6.4.3 Burada elde ettiğiniz hakların herhangi birinin kopyalanması, kiralanması, satılması, dağıtılması veya aktarılması. Geçerli yerel, ulusal ve uluslararası yasa ve yönetmeliklere uymalısınız.

6.4.4 Aynı zamanda;

6.4.4.1 Uygulanabilir yasa, düzenleme, yasal süreç veya hükümet istekleri,

6.4.4.2 Olası ihlallerin araştırılması dahil olmak üzere bu Gizlilik Politikasının ve Kullanım Şartlarının uygulanmasını,

6.4.4.3 Adres sahteciliği, güvenliği veya teknik sorunların belirlenmesi ve engellenmesini,

6.4.4.4 Kullanıcı destek isteklerine cevap verilmesini

6.4.4.5 Bizim, kullanıcılarımız ve kamumun haklarının, mülkünün veya güvenliğinin korunmasını sağlayacak bilgilere erişim, bu bilgileri okuma, saklama ve açığa çıkarma hakkını saklı tutuyoruz.

Madde 7. Üçüncü Parti Hizmetleri

Hizmetler internetteki diğer web sitelerine, Hizmetlere veya kaynaklara bağlanmanıza izin verebilir ve diğer web siteleri, Hizmetler veya kaynaklar Hizmetler'e bağlantılar içerebilir. İnternetteki üçüncü parti kaynaklara erişiminiz kendi sorumluluğunuzdadır. Bu diğer kaynaklar bizim kontrolümüzde değildir ve bu tür web sitelerinin veya kaynakların içeriği, işlevleri, doğruluğu, yasallığı, uygunluğu veya diğer herhangi bir yönüyle sorumlu veya sorumlu olduğunuzun bilincindesinizdir. Böyle bir bağlantının dahil edilmesi, bizimle operatörler arasındaki herhangi bir ilişkiyi veya bizim onayımızı ima etmek anlamına gelmez. Ayrıca, bu tür herhangi bir içeriğe, mala veya Hizmetin kullanımıyla veya bunların güvenirliliğinden kaynaklanan veya bununla bağlantılı olarak ortaya çıkmış herhangi bir hasar ya da kayıp ya da zararın doğrudan ya da dolaylı olarak sorumlu tutulamayacağımızı kabul etmiş sayılırsınız.

Madde 8. Ödeme ve Faturalandırma.

8.1 Ücretli Hizmetler

Hizmetlerimizin bazıları şimdi veya gelecekte ("Ücretli Hizmetler") ödeme alabilir. Ücretli bir Hizmeti kullanma veya kaydolma işleminde size sunulan herhangi bir ödeme şartının bu Sözleşmenin bir parçası sayıldığını lütfen unutmayın.

8.2 Faturalandırma

Ücretli Hizmetlerin kullanımı için Hizmetler'deki Hesabınıza ("Faturalandırma Hesabınız") bağlı bir ödeme hesabında fatura düzenlemek için bir üçüncü parti ödeme işlemcisi ("Ödeme İşlemcisi") kullanıyoruz. Ödemelerin işlenmesi, işbu Sözleşmeye ek olarak Ödeme İşlemcisinin şartları, koşulları ve gizlilik politikalarına tabidir. Ödeme İşlemcisi tarafından yapılan hata yüzünden sorumlu değiliz. Ücretli Hizmetleri kullanmayı seçerek, Ödeme İşlemcisi aracılığıyla, ödenen Hizmetlerin geçerli ödeme koşullarına uygun olarak kullanımı için yürürlükte olan tüm masrafları bize ödeyeceğinizi kabul edersiniz ve ödeme İşlemcisi aracılığıyla, seçtiğiniz ödeme sağlayıcısı ("Ödeme Yöntemi") tarafından ücretlendirilirsiniz. Seçilen Ödeme Yöntemini kullanarak ödeme yapmayı kabul etmektesiniz. Zaten talep etmiş veya ödeme almış olsa bile yaptığı hataları veya hataları düzeltme hakkını saklı tutuyoruz.

8.3 Ödeme Yöntemi

Ödemenizin şartları Ödeme Yönteminize bağlı olacaktır ve sizinle finansal kurum, kredi kartı düzenleyicisi veya seçilen Ödeme Metodunun diğer sağlayıcısı arasındaki anlaşmalara göre belirlenebilir. Ödeme İşlemcisi aracılığıyla sizden ödeme almazsak, talebiniz üzerine Faturalandırma Hesabınızdaki tüm tutarı ödemeyi kabul edersiniz.

Madde 9. Sonlandırma

Hizmetler'in tümünü veya herhangi bir bölümünü, bildirimde bulunmaksızın derhal uygulanacak şekilde herhangi bir zamanda, üyeliğinizle ilgili tüm bilgilerin silinmesine veya tahrip edilmesine neden olabilecek herhangi bir zamanda erişiminizi sona erdirebiliriz. Hesabınızı sonlandırmak isterseniz, Sitedeki talimatları veya Hizmetler'i takip ederek bunu yapabilirsiniz. Burada ödenen ücretler iade edilmez. İşbu Hizmet Koşullarının doğası gereği, sonlandırmadan sonra da devam etmesi gereken tüm hükümler, sınırlama olmaksızın Kullanıcı İçeriği, mülkiyet koşulları, garanti sonlanması, sorumlulukların tazminat ve sınırlamaları da dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın sona erdirmeden devam edecektir.

Madde 10. Satış Koşulları Teklifler

Fırsatlar, İndirimler, Promosyonlar, Teklifler, Ürün veya Site aracılığıyla diğer mevcut programlara katılmak dahil olmak üzere herhangi bir Hizmet satın alarak, aşağıda belirtilen Satış Şartları da dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın Kullanım Koşullarını kabul etmiş olursunuz.

10.1 Genel

Sitede duyurulan Hizmetler, Teklifler, Etkinlikler ve Ürünler Açıklamaları Üye İşyeri veya diğer başvurulan üçüncü taraflar tarafından sağlanmaktadır. ÇocukYeri Üye İşyer’lerini araştırmaz veya tayin etmez. ÇocukYeri, Üye İşyeri Teklifleri, Hizmetler veya Ürünler açıklamasıyla ilgili herhangi bir talep için de sorumlu değildir. Üye İşyeri Teklifleri, Ürünler, Hizmetler ve Sitedeki diğer programlarla ilgili fiyatlandırma, herhangi bir zamanda, önceden bildirim olmaksızın ÇocukYeri'nin takdirine bağlı olarak değişebilir.

Üye İşyeri, Sitedeki malları, Hizmetleri veya deneyimleri reklam verebilir veya Ürün, Hizmet veya Teklifler ile ilgili olarak, Üye İşyeri’nin güncel bir düzenleyici yetki, lisans veya sertifikaya sahip olmasını gerektiren ÇocukYeri ürünlerini tedarik edebilir. ÇocukYeri, herhangi bir Üye İşyeri’nden herhangi bir düzenleyici yetki belgesi, lisans veya sertifika bulgularını doğrulamaz, onaylamaz veya toplayamaz. Herhangi bir Hizmet, Ürün veya Teklifleri satın almadan önce gerekli ve uygun bulduğunuz soruşturmayı yapmalısınız. Üye İşyeri, sağlanan Hizmetler, Ürünler veya Tekliflerin veya bu ürünlerin bakım ve kalitesinden tek sorumludurlar.

10.2 Hediyeler ve Promosyonlar

Zaman zaman ÇocukYeri üyeliği veya diğer promosyon türleri veya tanıtım planları için hediye kartları hazırlayabiliriz. Promosyonlar ve promosyon planları, promosyonun özelliklerinde açıklandığı gibi kullanılabilir ve ek veya farklı şartlara tabi olabilir. Promosyonlar ve promosyon planları yalnızca daha önce hiç ÇocukYeri hesabı olmayan, devredilmeyen, yalnızca bir kere kullanılabilen, diğer tekliflerle birleştirilemeyen, nakit olarak kullanılamayan ve satışı yasak yapıya sahiptir.

10.3 Teklifler

Teklifler, Teklif ile tanımlanan Üye İşyeri tarafından sunulan veya bunlarla kolaylaştırılmış belirli mallar, Hizmetler veya deneyimler için kullanılabilir. Üye İşyeri doğrudan veya dolaylı olarak, tamamen veya kısmen, bir Teklifin kullanımı veya geri alınmasıyla ilgili olsun veya olmasın, Teklifi yalnızca size ödemekten ve size sağlanan tüm malların, Hizmetlerin ve deneyimin bakım ve kalitesinden, zararlardan kaynaklanabilecek herhangi bir yaralanma, hastalık, hasar, talep, yükümlülük ve masraflardan sorumludur. Bir Teklif, Etkinlik veya malları kullanmanızla bağlantılı olarak Üye İşyeri’nin herhangi bir eylemi veya ihlalinden kaynaklanan veya onunla ilgili herhangi bir yükümlülükten ÇocukYeri ve yan kuruluşları, bağlı kuruluşları, ortakları, memurları, yöneticileri, çalışanları ve temsilcilerini feragat edersiniz.

Madde 11. Garanti Yasal Uyarı

11.1 Sizin için özel bir ilişki ya da sadakat görevimiz bulunmamaktadır. Aşağıdakilerle ilgili herhangi bir işlem yapmamızın bir yükümlülüğünün bulunmadığını kabul ediyorsunuz:

11.1.1  Hangi kullanıcıların Hizmetlere eriştiği;

11.1.2  Hizmetler aracılığıyla hangi İçeriğe erişildiği veya

11.1.3  İçeriklerin nasıl yorumlandığı veya kullanıldığı.

11.2 Hizmetler vasıtasıyla İçeriği edinmiş veya edindiğiniz için bize karşı olan tüm yükümlülükleri üzerimizden alıyorsunuz. Hizmetler kapsamında bulunan veya Hizmetler aracılığıyla erişilen herhangi bir İçerikle ilgili hiçbir beyanda bulunmamaktayız ve Hizmetler kapsamında bulunan veya Hizmetler aracılığıyla erişilen materyalin veya İçeriğin doğruluğu, telif hakkı uyumu veya yasallığı konusunda herhangi bir sorumluluk üstlenmemekteyiz.

11.3 HİZMETLER VE İÇERİKLER “OLDUĞU GİBİ”, “MEVCUT ŞEKİLDE” VEYA BAŞLIK, İHLAL ETMEME, TİCARİ OLMA VE BELİRLİ AMACA UYGUN OLMA GARANTİSİ VEYA KULLANIMI İFADE EDEN GARANTİLERLE SINIRLI OLMAMAK ÜZERE HERHANGİ BİR DOĞRUDAN VEYA DOLAYLI GARANTİ OLMADAN SAĞLANMAKTADIR. BİZ VE YÖNETİCİLERİMİZ, ÇALIŞANLARIMIZ, AJANSLARIMIZ, TEDARİKÇİLERİMİZ, ORTAKLARIMZI VE İÇERİK SAĞLAYICILARIMIZ: (I) HİZMETLERİN GÜVENLİ OLACAĞI VEYA HERHANGİ BİR ZAMANDA VEYA YERDE MEVCUT OLACAĞI, (II) HERHANGİ BİR HATA VEYA SORUNUN DÜZELTİLECEĞİ, (III) HİZMETLERDE SAĞLANAN HERHANGİ BİR İÇERİĞİN VEYA YAZILIMIN VİRÜS VEYA DİĞER ZARARLI BİRLEŞENLER İÇERMEDİĞİ VEYA (IV) HİZMETLERİN KULLANIM SONUCUNUN GEREKSİNİMLERİNİZİ KARŞILANACAĞI GARANTİSİNİ VERMİYORUZ. HİZMETLERİ KULLANMAK TAMAMEN SİZİN SORUMLULUĞUNUZDADIR.

Madde 12. Zarar Karşılama

Bizi, ortaklarımızı ve çalışanlarımızı, taşeronlarımızı, yöneticilerimizi, tedarikçilerimizi ve temsilcilerimizi, kullanımınızdan veya Kullanıcı İçeriği veya Hizmetler, İçeriklere erişirken hatalı kullanımınızdan kaynaklı makul avukat ücretleri veya bu Hizmet Kullanım şartlarının sizin tarafından ihlali veya delinmesi halinde veya Hesabı veya Hizmetlerdeki kimliği üçüncü partinin kullanması durumunda, her türlü fikri mülkiyet ihlali veya diğer kişilerin veya varlıkların haklarının ihlalinde tüm sorumluluk, iddia ve maliyetlerden zararsız tutmayı kabul etmiş sayılırsınız. Aksi takdirde tarafınızdan tazminata tabi herhangi bir sorunun münhasır savunmasını ve kontrolünü yapma hakkını saklı tutarız.

Madde 13. Sorumluluğun Sınırlandırılması

HİÇBİR DURUMDA BİZ VEYA YÖNETİCİLERİMİZ, ÇALIŞANLARIMIZ, AJANSLARIMIZ, ORTAKLARIMIZ, TEDARİKÇİLERİMİZ VEYA İÇERİK ÜYE İŞYERLERİMİZ HİZMETLER AÇISINDAN HERHANGİ BİR ANLAŞMA, HAKSIZLIK, KUSURSUZ SORUMLULUK, KAYITSIZLIK VEYA DİĞER YASAL VEYA ADİL TEORİLER ALTINA (I) YERİNE GEÇEN ÜRÜN VEYA HİZMETLERİN NEDEN OLDUĞU KAR, VERİ KAYBI VE EK MALİYET VEYA ÖZEL, DOLAYLI, RASTLANTISAL, CAZİ, TAZMİN EDİCİ VEYA SONUÇSAL HASARDAN, (II) TÜM BÖCEKLER, VİRÜSLER, TORAJNALAR VEYA BENZERLERİNDEN (KAYNAKTAN BAĞIMSIZ OLARAK) VEYA (III) önceki üç (3) aylık dönemde belirli Hizmetlere ödenen ücretlerden VEYA DOĞRUDAN HASARDAN SORUMLU OLMAYACAKTIR.

Madde 14. Değiştirme

Şahsi karar verme yetkimiz dahilinde sitede bir bildirim yayınlayarak veya Hizmetler aracılığıyla, e-posta yoluyla veya başka uygun bir elektronik iletişim yöntemiyle size bildirim göndererek, bu Hizmet Koşullarını herhangi bir zamanda değiştirme veya Hizmetleri herhangi bir zamanda (herhangi bir özelliğin, veri tabanının veya içeriğin varlığı dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) değiştirme, askıya alma veya durdurma hakkımızı saklı tutarız. Ayrıca, belirli özelliklere ve Hizmetlere sınır koyabilir veya önceden veya herhangi bir sorumluluk almaksızın Hizmetler'in bir bölümüne veya tümüne erişiminizi kısıtlayabiliriz. Değişikliklerin zamanında bildirileceği halde değişiklikler için bu Hizmet Koşullarını düzenli olarak kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır. Bu Hizmet Koşullarında yapılan değişikliklerin bildiriminden sonra Hizmetler'i kullanmaya devam etmeniz halinde, Hizmetleri kullanmak için geçerli olacak bu değişiklikleri kabul etmiş sayılırsınız. Hizmetler'i kullanımınız, söz konusu kullanım anında geçerli olan Hizmet Koşullarına tabidir.

Madde 15. Diğer Hususlar

15.1 Bütün Sözleşme ve Ayrılabilirlik

Bu Hizmet Şartları, Siteyi kullanmak da dahil olmak üzere Hizmetler ile ilgili olarak sizinle aramızdaki tüm sözleşmedir ve Hizmetler ile ilgili olarak sizinle aramızdaki tüm önceki veya eş zamanlı iletişim ve önerileri (sözlü, yazılı veya elektronik olsun) geçersiz kılar. Bu Hizmet Koşullarının herhangi bir hükmünün uygulanamaz veya geçersiz olduğu tespit edilirse, bu hüküm bu Hizmet Koşullarının tam olarak yürürlüğe girmesi, yürürlüğe konması ve uygulanabilir olması için gerekli olan en az ölçüde sınırlandırılacak veya yok edilecektir. Taraflardan herhangi bir şekilde burada verilen herhangi bir hakkın yerine getirilmemesi, bir başka haktan feragat sayılmaz.

15.2 Mücbir Sebepler

Mekanik, elektronik veya iletişim hatası veya bozulması da dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın makul denetimimizin ötesinde herhangi bir sebeple böyle bir arızanın ortaya çıktığı yerlerde yükümlülüklerimizi yerine getirirken meydana gelebilecek herhangi bir başarısızlıktan biz sorumlu olmayacağız.

15.3 Devir

Bu Hizmet Kullanım Şartları sizin için kişisel olup, önceden yazılı iznimiz dışında atanamaz, devredilemez veya alt lisans edilemez. Hak ve yükümlülüklerimizden herhangi birini rızası olmadan atayabilir, devredebilir veya aktarabiliriz.

15.4 Ajans

Bu Hizmet Koşullarının bir sonucu olarak hiçbir ajans, ortaklık, ortak girişim veya istihdam ilişkisi oluşturulmamaktadır ve hiçbir taraf diğer tarafı herhangi bir şekilde bağlayacak herhangi bir yetkiye sahip değildir.

15.5 Tebligatlar

Bu Hizmet Koşullarında aksi belirtilmedikçe, bu Hizmet Şartları altındaki tüm bildirimler yazılı olarak verilecek ve eğer kişisel olarak teslim edildiyse veya sertifikalı veya kayıtlı posta ile gönderildiyse alınmış olarak kabul edilecektir.  

15.6 Feragat

Bu Hizmet Koşullarının herhangi bir bölümünü yerine getirmememiz, daha sonra bu Hizmet Koşullarının bu bölümünü veya diğer herhangi bir bölümünü uygulama hakkımızın feragat edilmesi anlamına gelmez. Herhangi bir özel durumlar uygunluğun feragat edilmesi, ileride uyumdan vazgeçeceğimiz anlamına gelmez. Bu Hizmet Koşullarına uyulmasının kabul edilmesinden feragat edilebilmesi için size, yetkili temsilcilerimizden birinden bu feragat hakkında yazılı bildirim sunmamız gerekir.

15.7 Başlıklar

Hizmet Kullanım şartlarındaki bölümler ve paragraf başlıkları sadece kolaylık amaçlıdır ve yorumlarını etkilemeyecektir.

Madde 16. Muhtelif Hükümler

16.1 İşbu Sözleşme ekleri ile bir bütündür. Sözleşme ile ekleri arasında herhangi bir çelişki olması halinde, ilgili eklerde yer alan hükümler geçerli olacaktır.

16.2 İşbu Sözleşme ve eklerinden kaynaklı uyuşmazlıklarda İstanbul Merkez (Çağlayan) Mahkemeleri ve İcra Daireleri geçerli olacaktır.

Güncellenme Tarihi 01.01.2018