Ne Zaman?
18 Ağustos Cumartesi, 2018
Başlangıç-Bitiş
11:00 - 16:30
Yaş Aralığı
6 Yaş - 13 Yaş
Kategori
Sanat
Etkinlik Tipi
Etkinlik

Açıklamalar

Seans Saatleri;

Seans 1: Cumartesi, 11:00-12:30

Seans 2: Cumartesi, 13:00-14:30

Çocuklar için seramik çalışmalarında sanat; daha iyi duyma, çevrelerini daha iyi görme, kişiliklerini daha etkin bir biçimde ortaya koyma imkanı sağlar. Sanat eğitiminin temel görevi duyu organlarını kullanmayı öğretmektir; yalnızca bakmayı değil görmeyi, yalnızca duymayı değil işitmeyi de öğretmektir. Tüm bunlar çevreyi ve doğayı doğru bir biçimde algılamayı sağlarlar.

Ayrıca seramiğin ana malzemesi olan kilin rahatlatıcı etkisiyle kavga kızgınlık gibi dürtülerin, öfke ve kin duygularının yok edilmesi sağlanır.

Elle seramik şekillendirme yöntemleri kullanılarak seramik hayvan ve insan formları, seramik çanak ve seramik çömlekler, seramik vazolar, kalemlikler, duvar süsleri ve yaratıcı seramik çalışmaları yapılmaktadır.

Etkinlik 1 saat sürmektedir. Belirlenen saatler arasında katılım sağlayabilirsiniz.

Yorumlar4İnceleme 5

Bu etkinlik için henüz yorum eklenmedi.

YORUM YAP

Aslı Ertürk Seramik Atölyesi Hakkında

Seramik, en basit tarifiyle yüksek derecede pişirilmiş toprak demektir. Ana malzemesi kildir. Kil, şekil alması kolay, alerjik olmayan bir malzemedir. Pişirilen seramikler sır denilen koruyucu bir tabakayla kaplanır. Seramik doğadan elde edilen malzemelerden yapıldığı için ekolojik bir üründür. Çamurla yapılabilecek form ve objeler sonsuz çeşitliliktedir. Hangi yaşta olursanız olun her zaman seramik yapabi...

Adres

Altıntepe Mah. Cevahirci Sok. No: 9A Bostancı Kadıköy / İstanbul

YOL TARİFİ AL

Firmanın Diğer Etkinlikleri

%25
79,00 TL 59,00 TL
Bu fiyat cocukyeri.com'dan satın alımınıza özeldir.
Ödeme
Koruma
Güvenli
Alışveriş
Güvenli
Ödeme
Ödeme Koruma
Güvenli Alışveriş
Güvenli Ödeme