Ne Zaman?
08 Temmuz Pazar, 2018
Başlangıç-Bitiş
11:00 - 12:30
Yaş Aralığı
5 Yaş - 14 Yaş
Kategori
Sanat
Etkinlik Tipi
Etkinlik

Açıklamalar

Önemli Notlar: 

  • Etkinlik sonunda yapılan minyatur ev katılımcıya hediye edilir.
  • Tüm malzemeler tarafımızdan temin edilecektir.

Atölyede çocuklarımız, tarihi yüzlerce yıl öncesine dayanan Bebek Evleri’ni tüm yönleriyle tanıyacak ve kendi evlerini tasarlayarak evlerine götürecekler. İki deneyimli eğitmen eşliğinde gerçekleşecek olan atölye; kültür tarihinin, sanatın, yaratıcılığın ve gelişimin odağında katılımcılarımız için yeni bir keşif alanı olacak. Katılımcılarımız sosyal bir ortamda beş duyu, dikkat, esneklik, yaratıcı zeka gibi potansiyellerini açığa çıkarmak temel hedeflerimizdir.

Atölyemizde, 1 ya da 2 Katlı bir ahşap minyatür ev tasarlayacağız. Minyatür Evlerin Tarihi, Resimlerle Dünyaca Ünlü Minyatür Evlerin Sunumu, Boyama Ve Fırça Kullanım Teknikleri, Minyatür Ev Tasarımı Atölyemizin ana konuları olacak.

 

Bebek Evlerinin Tarihi:

“Oyuncaklar çocukların kendi güçlerini fark etmelerine ve yetişkinin dünyasına uyum sağlamalarına yardım eden en önemli araç ve gereçlerdendir.” J.J.Rousseau

Çocukları eğlendirmek için çoğunlukla yetişkinler tarafından yapılan oyuncaklar, genellikle yapıldıkları dönemin yetişkin yaşamını yansıtırlar. Bu görüş geçmişi Eski Mısır’a ve Eski Yunan’a kadar uzanan bebek evlerinin niçin inşa edildiğini bize yalın bir biçimde anlatır. Yapılan arkeolojik kazılar bize primitif bebek evlerinin antik çağlarda ortaya çıktığını gösterse de, kompleks biçimde yapılandırılan en eski bebek evinin 16. yüzyıla ait olduğu düşünülmektedir. Bebek evlerinin temsil niteliğinden uzaklaşarak birer oyuncak olarak üretilmeye başlaması 19. yüzyıla rastlar. Sanayi devrimiyle birlikte, oyuncaklar çocuk yaşamının hemen hemen evrensel bir parçası haline gelmeye başlamıştır. Geleneksel yöntemlerin yerini kitlesel makine üretimine bırakmasıyla, öncelikle Almanya, bebek evlerinin seri üretimine geçmiştir. Tüm Avrupa’ya ihraç edilen seri üretim bebek evleri; bugün, belirli sınıfların yaşam biçimlerini modellemesi ya da birer koleksiyon objesi olmanın dışında, oyuncak olarak da kabul görmektedir.

 

Yorumlar7İnceleme 5

Bu etkinlik için henüz yorum eklenmedi.

YORUM YAP

Etkinlik Adresi

Gelişim Atölyesi - Evliya Çelebi Mah. Refik Saydam Cd.No 39 Dilber Apt k:2 D:8 Şişhane Beyoğlu / İstanbul

YOL TARİFİ AL

Firmanın Diğer Etkinlikleri

Bu firmanın başka etkinliği bulunamadı. Diğer Etkinlikleri İncele
95,00 TL
Ödeme
Koruma
Güvenli
Alışveriş
Güvenli
Ödeme
Ödeme Koruma
Güvenli Alışveriş
Güvenli Ödeme