Kurşun Asker Masalı

Kurşun Asker

Bir varmış bir yokmuş oyuncak yapımı ile ünlü bir usta yaşarmış. Bu ustanın oyuncaklarının çok beğenilmesinin nedeni yaptığı her oyuncağın bir hikayesinin olmasıymış. Gene birgün kendince kafasında kurguladığı hikayeye göre altı tane oyuncak Kurşun Asker yapmış. Bu Kurşun Askerlerin bir tanesinin tek bacağı varmış. Ustaya göre Kurşun Asker katıldığı savaş sırasında tek bacağını kaybetmiş. Ustanın düşüncesine göre her bir oyuncağın hikayesinin olması onların daha gerçekçi olmalarını sağlarmış.

Yapıldıklarının ertesi gün altı asker gözlerini bir oyuncak dolusu odada açmışlar. Onlara doğru yaklaşan erkek çocuğunu gören Kurşun Asker çok heyecanlanmış. Askerleri kutusundan çıkaran çocuk, en çok tek bacağı olmayan Kurşun Askeri sevmiş. Çünkü o da oyuncak ustası gibi kafasında oyuncakları için hikaye kurgularmış. Kurşun Asker de bir savaş kahramanıymış. Ayrıca onu sevmesinin bir diğer nedeni de Kurşun Askeri diğerlerinden kolayca ayırabiliyormuş.Binlerce oyuncak arasında kendine rafta yer bulan kurşun asker yeni, oyun arkadaşı olan sahibi, tarafından oyuncakların koruyucusu seçilmiş. Akşam yemeği için odasından ayrılmak zorunda kalan çocuk, oyuncaklarını Kurşun Askere emanet ettikten sonra gitmiş.

Çocuk odadan çıkar çıkmaz hareketlenen oyuncaklar, sabit durmanın ne kadar zor olduğunu aralarında konuşurken Kurşun Asker bütün oyuncakları gözden geçiriyormuş. Gözü odayı taradığı sırada onu görmüş. Peluş ayılar, arabalar, robotlar, bez bebekler ve o. Pembe kabarık giysisi içinde dans eden Balerin bebek. Kurşun Asker hayatında onun kadar güzel bir kız görmediğini düşünmüş. Saatlerce gözünü ondan alamamış. Bunu farkeden odadaki oyuncaklar onu balerin kızla konuşması için cesaretlendirmişler.

Düşe kalka balerinin yanına giden Kurşun Asker, Balerin Kızın bakışlarını üstünde hissedince ne yapacağını şaşırmış. Konuşmanın başlangıcında doğru kelimeleri bulamayan kurşun asker sonunda heyecanını bastırıp mantıklı birkaç cümle söyleyebilmiş ve konuşmayı başlatmış.Balerin kız, Kurşun Askerin düşe kalka ona doğru geldiğini gördüğünü söylemiş.

‘Sırf beni görmek için tek ayağınla zıplaya zıplaya gelmen beni çok değerli hissettirdi’ demiş.

Balerin Kız. Yol boyunca gözünün onda olduğunu öğrenen Kurşun Asker çok mutlu hissetmiş. Ve ikiside tüm akşam konuşmuşlar. İkisininde en mutlu olduğu akşam birlikte oldukları zamanmış. Ama ikiside bastıran uykuya dayanamayıp gözlerini kapatmışlar.

Kurşun Asker soğuk bir esinti ile güne başlamış daha ne olduğunu anlamadan esen rüzgar ile pencereden aşağı uçmuş. Bir kanalizasyonun içine düşen Kurşun Asker sürüklenmiş,sürüklenmiş ve sürüklenmiş. En sonunda kendini denizin dibinde bulmuş. Kendini denizin yukarısına atmaya çalışırken bir balık onu yutmuş. Kurşun Asker bu kadar karmaşaya daha fazla dayanamamış ve kendinden geçmiş.

Kurşun Asker ertesi gün gözünü bir mutfakta açmış. Neler olduğunu anlamaya çalışan asker etrafa bakmış ve tezgahta onu yutan balığı görmüş. Meğerse aşçı balık pişirmek istemiş ve onu yutan balığı tutmuş. Balığı temizlerken de askeri bulmuş. Aşçı eline askeri almış ve bir odaya gitmiş. Kurşun Asker odaya girince buranın çok sevdiği sahibinin olduğunu anlamış. gözü hemen sevdiği Balerin Kızı aramış. Gözleri onu bulduğunda Balerin Kızın da ona baktığını görmüş.

Çocuk en sevdiği oyuncağı olan Kurşun Askeri görünce çok sevinmiş. Koşarak aşçıdan alacağı zaman aşçı ile çarpışmışlar ve kurşun asker aşçının elinden kayarak şömineye gidivermiş. Şöminenin içinde erimeye başlayan Kurşun Asker, Balerin Kızdan bir an olsun gözlerini almamış. Balerin Kız ise Kurşun Asker gözlerinin içinde şöminede erirken o da onunla erimek istemiş.

Çocuk ve aşçı ne yapacaklarını şaşırmış. Kurşun Askeri kurtarmak isteyen çocuk hemen pencereyi açmış. Rüzgarın esintisinin ateşi söndüreceğini düşünmüş. Ama yanılmış. Balerin Kız esen rüzgar sayesinde ateşe doğru uçmuş ve sevdiği adam ile birlikte erimeye başlamış. Bu sırada mutfaktan bir kova su ile gelen alan aşçı suyu ateşe doğru boca etmiş. Ama şöminede Kurşun Asker ve Balerin Kızdan kalan tek şey koca bir kalpmiş. Kurşun askerin kıyafetlerinin siyahından ve Balerin kızın elbisesinin pembeliğinden oluşan koca bir kalp.

Balerin Kız ve Kurşun Asker o kalbin içinde dışarıdan hiçbir zarar görmeksizin yaşamışlar. Çocuk ise o kalbi hiçbir zaman atmamış her zaman kendisiyle birlikte taşımış.

BU İÇERİKLER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR