Diş Buğdayı Partisi için 5 Öneri

Öncelikle, diş buğdayı nedir onu açıklayalım. Türk geleneklerinde çocuğun ilk dişi çıktığında yapılan törendir. Diş buğdayı denmesinin sebebi ise çok naif aslında, çocuğun dişleri buğday gibi düzgün,başaklarınki gibi sıralı,dizi dizi olsun temennisi barındırıyor olması. Biz ise sizin sevincinizi paylaşmak isteyen ve yanınızda olan akrabalarınıza, komşularınıza ve dostlarınıza verdiğiniz değeri anlatmak için elinizden gelen en güzel diş buğdayı partisini onlara sunmanız için size yardımcı olabilecek maddeler belirledik.

Diş Buğdayı Geleneği Nedir?

1. Öncelikle Kimlerin Geleceğini Belirle

Diş Buğdayı Partisi Önerileri

Kimlerin geleceği hazırlıklarınız için önemi bir işlem. Gelecek olan eşe dosta göre yemek miktarı, verilecekse magnet ve hediyeleri hazırlarsınız. Akrabalarınızı, komşularınızı ve arkadaşlarınızı kendi hazırladığınız manidar olduğunu düşündüğünüz davetiyelerle çağırabilirsiniz.

2. Diş Buğdayı Partisi Süsleri Seçin

Diş Buğdayı Partisi Süslemesi

Etrafın daha renkli ve canlı gözükmesini sağlayın.Yapacağınız partinin tema renklerini belirleyin Tek bir renge bağlı kalmayın, pembenin ya da mavinin yanına güzel gideceğini düşündüğünüz tonlar ekleyin. Benim size önereceğim renkler sarı ve turuncudur her zaman dikkat çeker hem de mavi ve pembeyle de uyumludur. Bunlara göre tatlı bir afiş hazırlayıp, dişim çıktı şapkası seçebilirsiniz. Yemeklerinizi koyacağınız etiketli kürdanlı süsler, cupcake renkleri, peçete sargıları, dilek kartları, servis altlıkları.. seçebilirsiniz.

3. Diş Buğdayı Partisinin Pastasını Belirleyin

İlk Diş Partisi Pastası

Bebeğinizin cinsiyetine göre pastanın rengini seçin. Sonra da pastanın ne şekilde olmasına karar verin. Diş buğdayı partisine, diş şeklinde pasta hem temaya uygun hemde sevimli olacaktır. Bu tür meşakkatli sizi yorabilecek şeylerde yardım almanızı, bir organizasyon firması ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

4. Diş Buğdayı Davet Menüsünü Belirleyin
Diş Buğdayı Partisi

Diş buğdayı/hediğinin kesin olacağı bu davette ona eşlik edecek diğer atıştırmalıkları listeleyin. Çay ve kahvenin yanında ikram edilecek börek, tatlı ya da salataların doyurucu olacağından emin olun. Gelen aile büyükleri için yöresel yemeklerinizden de yapabilirsiniz.

5.Davetlilere Verilecek Hediyelikleri Belirleyin
Diş Buğdayı Partisi Hediye

Sizi maddi ve manevi olarak böyle bir günde yalnız bırakmayan dostlarınıza ve akrabalarınıza bugünü hatırlatabilecek hediyeler verin. Örnek vermemiz gerekirse :

  • Diş şeklinde lavanta kesesi
  • Diş partisini hatırlatacak bir magnet
  • Hediyelik paketli diş şeklinde kurabiye
  • Küçük anlamlı bir oyuncak
  • Diş buğdayı ayraçları

Bebeğinizin büyüdüğüne dair ilk kanıtlarından biri olan diş buğdayının, sevincini sevdiklerinizle güzel bir şekilde paylaşmanıza umarım yardımcı olmuşuzdur.

BU İÇERİKLER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR