Dinozor Şapka Nasıl Yapılır?

Kullanılmayan eşya ve giysiler farklı amaçlar için yeniden kullanılabilir bir hale dönüştürülebilmektedir. Bugün de çocuğunuz için kullanmadığı veya sevmediği bir şapkayı dinozor şapka haline çevirerek ona güzel bir sürpriz hazırlayacağız. Öncelikle gerekli olacak malzemelere bakalım sonrasında da adım adım şapkamızı yapalım.

Dinozor Şapka Nasıl Yapılır?

 

Malzemeler

  • Kullanılmayan bir şapka
  • Silikon tabancası
  • Şeffaf silikon
  • Beyaz ve siyah keçe
  • Makas
  • Kalem

Yapım Aşamaları

1. Adım: Gözler ve şapkanın üstünde yer alacak sırt görünümü için beyaz keçeye ovaller ve sıralı bir şekilde minik üçgenler çiziyoruz. Minik üçgenleri çizerken küçükten büyüğe olacak şekilde çizin, sırt görünümü için güzel bir detay olacaktır.

Dinozor Şapka Adım 1

 

2. Adım: Dinozorun dişlerini hazırlamak için şapkayı beyaz keçenin üstüne yerleştirin. Güneşlik olan kısmını istediğiniz boyutta hazırlayabilirsiniz. Dişler için beyaz keçeyi tırtıklı bir şekilde diş görünümü oluşturacak şekilde kesin.

Dinozor Şapka

 

3. Adım: Birinci adımda hazırlanan oval beyaz keçeleri şapkanın üstüne yerleştirin ve silikon tabancası yardımıyla yapıştırın. Bu işlem sonrasında uygulanan yerin kurumasını beklerken, siyah keçe ile göz bebeği görünümü katmak için iki küçük yuvarlak kesin. Bunları da ovallerin ortasına silikon ile yapıştırın.

Dinozor Şapka

 

4. Adım: Dişler ve sırt bölgesi için hazırlanan keçeleri şapkanın üstüne silikon yardımıyla yapıştırın. Dinozor şapka hazır!

Dinozor Şapka Hazır

 

Kaynak

BU İÇERİKLER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR