Çocuklar Kod Yazmayı Öğrensin: 10 Online Servis

Çocuklarımızın programlama dillerini öğrenmesini sağlayarak hem onları bu ekosisteme dahil edebilir hem de problem çözme yeteneklerinin gelişmesinde önemli bir rol oynamış oluruz. Bunu sağlayacak olan yöntemlerden bir tanesi de sunulan online servisler. Sizin için 10 adet kod öğrenmelerini sağlayacak eğitim servislerini derledik.

1. Geleceği Yazanlar

Bir sosyal sorumluluk projesi olan Geleceği Yazanlar platformu, bir cep telefonu operatörü olan Turkcell tarafından hazırlanmıştır. Türkiye’nin mobil yazılım konusunda gelişerek öncü bir ülke olmasını hedefleyen bu platform; sağlık, eğitim ve çevre konularında birçok projeyi destekliyor.

2. CodeCombat

Çocukların programlamaya giriş seviyesi için en uygun hizmeti sağlayan CodeCombat, oyun oynayarak çocuklarınızın programlamayı öğrenmelerini sağlıyor. Türkçe dil desteği de sunan bu oyun ile çocuklarınız daha motive bir şekilde öğreniyorlar.

Robotik Kodlama Eğitimlerini Keşfet!

İndirimli robotik kodlama derslerini kaçırmayın!

ŞİMDİ KEŞFET!

3. CodeMonkey

Bir diğer oynayarak kodlamayı öğreten platform olan CodeMonkey, dünya çapında birçok kullanıcıya sahip bir platform. Temel programlama becerisini geliştirmenin yanısıra direktif vermeyi de amaçlayan bu platform, çocuğunuz için başlangıç seviyesinde tercih edilebilir.

4. Daisy the Dinosaur

Dinozor Daisy’i hareket ettirerek kod yazmalarını sağlayan Daisy the Dinosaur, sürükle bırak mantığıyla oynanabilen bir oyun. Basitliği ve ilgi çekici içerikleri sayesinde kodlama konusunda ileri düzeyde olmayan çocuklar için tercih edilebilir.

5. Hopscotch

Blokların hareket ettirilmesini sağlayarak bir inşaatı yönetme oyunu olan Hopscotch, çocuklar için kodlamayı öğrenmeyi eğlenceli hale getiriyor. Karakterlerin her hareketlerini programlamaya fırsat veren bu platform, kodlamanın temellerini öğretmeyi amaçlıyor.

Robotik Kodlama Eğitimlerini Keşfet!

İndirimli robotik kodlama derslerini kaçırmayın!

ŞİMDİ KEŞFET!

6. Kodu

Türkçe dilinde eğitim veren Kodu platformu, Microsoft tarafından geliştirilmiştir ve videolarla eğitim sağlamaktadır. Sanal sınıflar ve kütüphane ile sanal bir okulu andıran bu platformda, program yazmaya da fırsat tanıyan bir ortam yer alıyor. Kolay ve eğlenceli bir ortam sunan Kodu ile çocuklar kendi programlarını da tasarlayabiliyor.

7. Move the Turtle

Kaplumbağanın hareket ettirilmesi ile kodlamayı öğretmeyi amaçlayan bu platform, çocuklar için temel kod yazma beceresinin geliştirilmesini amaçlıyor. Giderek karmaşıklaşan bu oyunla, çocuklar eğlenceli vakit geçirerek kodlama becerilerini geliştiriyorlar.

8. Scratch

Görsel programlama dili öğretmeyi amaçlayan bu platform, Türkçe dil desteği de sunuyor. İnteraktif hikâyeler ve animasyonlar oluşturmaya ayrıca oyunlar tasarlamalarına fırsat veren bu platform ile çocuklar eğlenceli bir şekilde programlama alanında gelişim sağlıyor.

9. Hackety Hack

Yeni başlayanların bile rahatça kodlamayı öğrenmesine fırsat sağlayan bu platform ile video ve blog yazıları ile uygulamalar oluşturulması sağlanıyor.

10. Codea

Tablet üzerinden kullanılan bu uygulama ile simülasyonlar ve oyunlar hayata geçirilebiliyor. Şablonlara ve kodlara müdahale etmeyi sağlayan bu uygulama ile kodlama için iyi bir başlangıç yapılabilir.

Robotik Kodlama Eğitimlerini Keşfet!

İndirimli robotik kodlama derslerini kaçırmayın!

ŞİMDİ KEŞFET!
BU İÇERİKLER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR