Çocuklar hediyeleri değil, zamanları hatırlar!

Son zamanlarda birçok kaliteli reklama denk geldim ki içlerinde en sevdiklerimden birisi de bir detarjan firması tarafından hazırlanan “Anı Biriktirmek” temalı reklam filmi… Gelin birlikte izleyelim. 

Reklam filmi o kadar güzel bir noktaya temas etmiş ki, büyüdükçe masumiyetten ve sadelikten ne kadar uzaklaştığımızı bizlere gösteriyor.

Öncelikle annelere ve babalara, çocuklarıyla ilgili olarak unutamadıkları anlar ve mutluluklar soruluyor. Gelen cevaplar içindeyse; oyuncak almalar, herhangi bir şeyi yaptırmak için ödüller ve götürülen bazı yerler söyleniyor.

Reklam filmini izlerken sizler de aynı soruya dair cevaplarınızı düşünebilirsiniz ve büyük ihtimalle de bunlara yakın cevaplar vereceksinizdir…

Fakat soru çocuklara sorulduğunda her şey değişiyor. Hatta o kadar farklı bir noktaya temas ediyor ki eminim ki tüyleriniz diken diken olacak, belki de gözleriniz dolacak… Bu kadar mı basit mi onları mutlu etmek diyeceksiniz…

Çocuklar cevap veriyor! Babam işten gelmişti, ben de kucağına zıplamıştım! Annemle beraber kek yapmıştık. Bana hikâyeler okumuştu.

Evet! Zamanla ne kadar maddeci bir hale geldiğimizin en güzel göstergesi sanırım bu cevaplar. Onların masumane dünyalarını göremediğimizin en büyük göstergesi! Oysaki kendimi düşündüğüm de çocukluğuma dair unutamadığım anım nedir desem, babamla beraber bahçede top oynamamdır derim. Aldıkları hiçbir oyuncağı hatırlamıyorum çünkü!

Konu çok basit aslında da bizler zorlaştırıyoruz. Onlar bizden oyuncak istemiyor, onlar bizden sevgi ve zaman istiyor. Onlarla beraber olalım istiyorlar. Onlara zaman ayırmadığımız için de oyuncaklara ihtiyaç duyuyorlar! Bizler onların en değerli ve en sevdikleri oyuncaklarız aslında!

Anılar bizlere kalan çok değerli şeylerdir. Onlar sayesinde bazı heyecanları taze tutarız.

Sevgilimizle gittiğimiz ilk sinema biletini de belki de bu yüzden saklarız! Her gördüğümüzde o zamana kısacık gidip geliriz…

Hafızamızda çok şey saklarız, en çokta sevdiklerimize dair şeyleri canlı tutarız. Acıdır belki bazıları ama yine de tutarız.

Onun içindir ki belki şuan çok erken ama ileride çocuğumuzla beraber bir araya gelince güzel şeyler konuşabilmek adına güzel anılar biriktirelim. Onlar sevmiyorlar AVM’leri, bunu artık anlayalım. Ve emin olun hiç ama hiç hatırlamayacaklar sizlerle beraber gittikleri o AVM’de geçen zamanları!

Onlar sizinle beraber uyumayı, oynamayı, zıplamayı ve gülmeleri hatırlayacaklar. Onları takdir etmenizi, cesaret vermenizi!

Evet! Kirlenmek de güzeldi bir zamanlar ama kirleteceğiniz şeyler değildi anılar. Güzel anılar oluşturmak içindi kirleteceğimiz tüm eşyalar!

Reklamın 2. versiyonu izlemek isteyenler. :)

BU İÇERİKLER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR