5 Yaş Çocukları için Etkinlikler

Eskisine göre daha eğlence odaklı düşünmeye başlayan 5 yaş çocuklarımız için gelişimlerine uygun etkinliklerden bahsedeceğiz. Evde canı sıkılan hele bir de yaşıtı arkadaşı yoksa sıkıntıdan patlayan çocuklarımız için yeni bir sosyal ortam olabilecek etkinlik çeşitlerini sizler için derledik.

5 Yaş Çocukları için Sanat Atölyeleri

5 Yaş Etkinlikleri

5 yaşındaki çocukları kendilerini toprağa, sulu boyalara, pastel boyalara kaptırdıkları ve genellikle üstlerini ve evdeki eşyaları renklendirdikleri zamanlardadır. Onlar bu eğlenceli ruhlarını sanat atölyelerinde öğretmenleri sayesinde keşfedebilir ve yeteneğini geliştirebilir. Atölyedeki arkadaşlarıyla beraber çalışırken okula gitmeden önce daha rahat iletişim kurmayı, paylaşmayı öğrenir. İç dünyalarında yaşadıklarını, enerjilerini kağıda aktarırken bu aslında onlar için bir terapi olur. Çeşitli sanatın nasıl yapıldığını, nereden geldiğini öğrenmesi genel kültürünü arttırır, dünyaya daha geniş bir çerçeveden bakmasını sağlar.

5 Yaş Çocuk Etkinliklerini İncelediniz mi?

İndirimli 5 yaş çocuk etkinliklerini kaçırmayın!

ŞİMDİ KEŞFET!

5 Yaş Çocukları için Robotik Kodlama

5 Yaş Robotik Kodlama

Robotik kodlamada çocuklarınız neler öğreniyor onlardan bahsedelim. Çocuklarınız bu kurslarda programlamayı öğrenir. Programlama, mekanik sistemlerden oluşan düzeneklere iş yaptırmayı sağlayan komut dizisidir. Bu sayede her gün tıkladığımız sitelere girebiliyoruz. En önemlisi robotik kodlama kurslarında çocukların mühendisliğe yönelik eğilimleri erken yaşta ortaya çıkıyor. Bu sayede çocuklar ileride olmak istedikleri meslekle erken yaşta tanışma imkanına kavuşuyorlar.

5 Yaş Çocukları için Müzik Dersleri

5 yaş keman

Müzik çocuklarımıza erken yaştan sorumluluk sahibi olmayı öğretir, yaratıcılık duygusunun gelişmesini sağlar ve beğenme düzeyi kazandırır. Peki 5 yaşındaki çocuklara uygun hangi müzik aletleri var? Kasları ve vücut gelişimi kemanı taşıyıp çalabilecek uygunluktadır. Alt yapısını erken yaştan oluşturursa ileride iyi bir kemancı bile olabilir. Müzik aleti çalmasının çocuklar için yararlarından bahsetmek gerekirse; kaslarını ve beyni harekete geçirir, ritim duygusunu öğretir. Piyano da bu yaşlarda çalınabilir bir müzik aletidir. Piyanonun da keman gibi iyi bir alt yapıya ihtiyacı vardır. Bu yaşlarda parmakları piyanonun üzerinde gezecek kadar gelişmiş olur. Piyano sayesinde aynı anda farklı kaslarını çalıştırır ve bu onun odaklanma kabiliyetini arttırır.

5 Yaş Çocukları için Dans Eğitimleri
5 Yaş Bale Dersleri

Geçmişten günümüze her kabile, toplum duygularını, isteklerini veya öfkesini danslarla ifade etmiştir. Dans çocuklarınızın kendi duygularını anlama ve ifade etmesinde yardımcı olur. Geçmişten günümüze gelen dansların hangi millete ait oldukları, ne anlam ifade ettiklerini öğrenip genel kültürlerini geliştirir. 5 yaşındaki çocuklara önerilen dans ise baledir. Vücut yapılarının geliştiği dönemlerde bale yapan çocukların duruşları daha dik, esnek ve zarif olur. İçe basma, taban düşüklüğü, bacak deformasyonu gibi rahatsızlıklara iyi gelir. Zihinsel ve bedensel yönden erken yaştan disiplini öğrenir. Bale de her dans gibi duygu işidir, çocuklar bale sayesinde bulunduğu her hikayede duyguları öğrenir.

5 Yaş Çocukları için Sporlar
5 yaş futbol

Enerjileri sayesinde çeşitli hareketler yapan 5 yaşındaki çocuklar bu enerjilerini spor eğitmenlerinin gözetiminde daha sağlıklı ve faydalı harcayabilirler. Spor eğitmenleri ile motor becerilerini geliştirecek oyunlar oynarlar. Bisiklet, futbol, seksek, ip atlama, yüzme ve daha niceleri olan spor etkinliklerinde takım olmanın ne demek olduğunu öğrenecekler. Sporun çocuklar üzerindeki faydaları ise el- göz koordinasyonlarını, kas ve kemik yapılarını geliştirir. Gelecekte yapmak istedikleri ya da şu anda yaptıkları sporlar için temel oluşturur. Spor sayesinde çocuklar kazanmak, kaybetmek ve çabalamak gibi kavramları öğrenir.

5 Yaş Çocuk Etkinliklerini İncelediniz mi?

İndirimli 5 yaş çocuk etkinliklerini kaçırmayın!

ŞİMDİ KEŞFET!
5 Yaş Çocukları için Jimnastik Eğitimleri
Jimnastik

Jimnastik eğitiminin erken yaştan alınması gerektiğini söylememizin nedeni yapılan hareketlerin çocukların kas gelişimlerinin bu duruma daha müsait olmasıdır. Daha kolay hareketleri uygulayabilirler. Jimnastiğe giden çocuklar spor dünyasına da adım atmış olurlar. İlgisi hangi spor dalında ise ona yönelmesine jimnastik eğitmenleri yardımcı olur. Seçtiği sporda jimnastik her zaman yanında olur ve faydasını görmeyi devam eder. Jimnastiğin çocukların vücutları üzerinde olan yararları ise duruş bozukluklarını düzeltir, daha esnek bir vücuda sahip olurlar, denge sıkıntısı yaşayan çocuklarda olumlu yönde etki eder. İletişim konusunda yaşıtlarından daha aktif ve girişken olurlar. Başarma duygusunu tadan çocuklar özgüvenli bireyler olarak büyürler.

5 Yaş Çocuk Etkinliklerini İncelediniz mi?

İndirimli 5 yaş çocuk etkinliklerini kaçırmayın!

ŞİMDİ KEŞFET!
BU İÇERİKLER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR