4 Yaş Çocukları için Etkinlikler

Çocukların kıpır kıpır olduğu dönemlerden biri de 4 yaş zamanıdır. Etrafta koşuşturmalar, koltuktan koltuğa zıplamalar ve daha niceleri.. Bu durum hem sizi yorar hem de çocuğunuzun içindeki enerjiye bir çözüm olmaz. Bizde hem çocuğunuzun yaşına uygun olan hem de ona yararlı olacak 4 yaş etkinliklerini listeledik.

4 Yaş Çocukları için Sanat Atölyeleri

4 Yaş Çocukları için Sanat Atölyeleri

Çocuklar sanat atölyelerinde birçok yeni sanat dallarıyla buluşacaklar. Seramikten, el yapımı süslere, tuval boyamadan, karakaleme olan bir çok renkli dünya ile tanışacaklar. Sanat çocuklar için rahatlama aracıdır, iç dünyalarında olan biteni kağıda, kile ya da ellerinde ki malzeme her ne ise ona aktarınca kendilerini daha hafiflemiş hissediyorlar. Sanat atölyeleri sayesinde estetik ve güzellik kavramları gelişir. Renkleri ve şekilleri tanırlar. Malzemelere ya da cisimlere dokunarak nasıl bir yapıya sahip olduklarını, olaylara farklı bakış açılarından bakmayı öğrenir. Kendi duygularını fark ederler ve ifade etmeye başlar.

4 Yaş Çocukları için Robotik Kodlama

4 Yaş Çocukları için Robotik Kodlama

İlk başta robotik kodlama nedir onun cevabını verelim. Burada kodlamadan kasıt programlamadır. Programlama ise bilgisayara ya da mekanik sistemlerden oluşan düzeneklere iş yaptırmamızı sağlayan komut dizisidir. Bu yazılımlar ise sizin her gün girdiğiniz o sitelere girmenizi sağlayan bir sistemdir. İşte robotik kodlama da bunu çocuklarınıza robotlar üzerinden öğretip kolayca anlamasını sağlıyor hem de eğlenceli vakit geçirmesini amaçlıyor. Erken yaştan bunun eğitimini alması ilerleyen yaşlarda bu konular hakkında merakının oluşmasını ve akademik anlamda daha ileriye gidebilmesi için bir fırsat yaratır. Robotik kodlamanın faydaları ise problem çözme yeteneği artar, farklı bakış açılarından bakmayı öğrenir ve hayal gücü genişler.                               

4 Yaş Çocuk Etkinliklerini İncelediniz mi?

İndirimli 4 yaş çocuk etkinliklerini kaçırmayın!

ŞİMDİ KEŞFET!

4 Yaş Çocukları için Müzik Dersleri

4 Yaş Çocukları için Müzik Dersleri

Müzik ile ilgili herkesin bildiği ‘Müzik ruhun gıdasıdır.’ ünlü piyanist Mendelssohn’ın sözüdür. 4 yaşına gelen çocukların piyanoyu öğrenmesi tavsiye edilir. Piyanoyu iyi bir şekilde çalmak sağlam bir temel ister. Piyano sayesinde erken yaşta notalar ile tanışıp müzik kulağını geliştirebilir. Piyano, beynin motor becerilerini harekete geçirir. Bu konu hakkında Amerika’da yapılan bir araştırma piyanonun zeka yapısını geliştirdiğini ortaya koyuyor. 12 yaşına kadar alınan piyano dersleri zekayı geliştirmekte yardımcı olur. Zeka dışında çocuklarınızın farklı kaslarını aynı anda çalıştırır. Müzik duygu işidir bu yüzden birçok insani duyguyu öğrenir ve empati yeteneğini geliştirir.

4 Yaş Çocukları için Bilim Atölyeleri
4 Yaş Çocukları için Bilim Atölyeleri

Okul öncesinde gideceği bu programda okul hayatını olumlu yönde etkileyeceği bilgileri sıkılmadan ve severek öğrenir. Çeşitli deneyleri dener ve tanık olur. Erken yaşta birçok maddenin isimlerini bilir ve laboratuvar aletlerini tanır. Gördükleri ve yaptıkları şeyler sayesinde hayal kurmayı öğrenir. Geçmişten günümüze ne şartlardan gelindiğini , doğayı ve onu korumayı, kültürlerini arkadaşlarıyla beraber yaşayarak öğrenirler. İlgilendikleri alan ne ise onlara yönelirler bazılarına dedektiçilik cazip gelirken bazılarına ise laboratuvar önlüğü çekici gelir.

4 Yaş Çocuk Etkinliklerini İncelediniz mi?

İndirimli 4 yaş çocuk etkinliklerini kaçırmayın!

ŞİMDİ KEŞFET!
4 Yaş Çocukları için Binicilik Eğitimleri
4 Yaş Çocukları için Binicilik Eğitimleri

Çağımızın sorunu olan obezite çocuklarımızın bile başına çorap örmeye başladı bu yüzden çocuklarımızın yaşantısında sporun önemli bir yeri olmalıdır. Binicilik çocuğunuzun sağlıklı kiloya gelmesini ve o kiloda kalmasını sağlar. Dikkat dağınıklığını giderir, fazla enerjisini atmasına yardımcı olur. At binmeyi öğrenirken odaklanma yeteneği artar, dengede durmayı ve hızlı karar vermeyi öğrenir. Çocuklara özel olan pony atlarıyla beraber at binmeyi öğrenecekler. Pony atlarıyla birlikte hem hayvan sevgisini öğrenecekler hem de pony atları onların en yakın arkadaşları olacak.

4 Yaş Çocukları için Yüzme Eğitimleri
4 Yaş Çocukları için Yüzme Eğitimleri

Su çocuklar için her zaman eğlenceli olmuştur. Hayal güçleri sayesinde suyun içindeyken kendilerini bazen korsan bazen deniz kızı hissettiler. Yüzme hocaları sayesinde iyi birer yüzücü olmak ve enerjilerini harcamak mümkün. Yüzme kurslarında edineceği arkadaşlarıyla birlikte hem yüzmeyi öğrenecek hemde su oyunlarıyla sosyalleşecek. Yüzmenin çocuklar üzerinde faydaları ise kas ve kemik gelişimini hızlandırır, kilo almasını önler, mutluluk hormonu olan serotonin hormonunu salgılar.

4 Yaş Çocukları için Bale ve Jimnastik Eğitimleri
4 Yaş Çocukları için Bale ve Jimnastik Eğitimleri

Erken yaşta bale ve jimnastik yapmayı tavsiye etmemizin nedeni çocukların vücudunun bu yaşlarda zor hareketleri yapabilmesi ilerleyen yaşlarda yapmasından daha kolay ve olasıdır. Bu eğitimleri gören çocukların vücutları daha esnek, dik ve güçlü olur. Afacan ve hareketli olan çocuklar bale ve jimnastik eğitimleri sayesinde enerjilerini olumlu bir etkinliğe dönüştürebilirler. Bale ve jimnastik ile birlikte erken yaşta doğru beslenmeyi öğrenirler, disiplinli ve hedef odaklı bireyler haline gelirler. Kazanmanın ve kaybetmenin ne olduğunu, çabalamanın sonucunda başarmayı, disiplini ve sabrı öğretir.

4 Yaş Çocuk Etkinliklerini İncelediniz mi?

İndirimli 4 yaş çocuk etkinliklerini kaçırmayın!

ŞİMDİ KEŞFET!
BU İÇERİKLER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR