3 Yaş Çocukları için Etkinlikler

3 yaşındaki çocuklar kendi yaşıtlarıyla beraber katılabileceği etkinliklerde hem sosyalleşip hem de yeni bilgileri eğlenceli yoldan öğrenecekler. Çocuğunuza sunabileceğiniz erken yaştan eğitimin faydasını yetişkinlik döneminde görebileceğinize emin olabilirsiniz. Çocuğunuzun büyüyüp bazı hareketleri yapabilitesi arttıkça o yeteneğini köreltmek yerine yaşına uygun etkinlere götürüp kaslarının gelişmesini sağlayabilirsiniz. Bu blogumuzda 3 yaş çocuk etkinliklerini sizler için listeledik.

3 Yaş Çocukları İçin Sporlar

3 Yaş Çocukları İçin Sporlar

Bu yaşta çocuklar genelde enerjiklerdir. Sorumluluklarımızdan dolayı onların bu enerjilerine yetişmemiz bazen zor olabiliyor. Onların enerjilerini atabilecekleri yaşlarına uygun olan sporları sizler için yazdık. 3 yaşında ki çocuklar koşma, zıplama, yakalama gibi temel hareketleri yapabilir. Bunlara uygun yapabilecekleri sporlar ise koşma, yüzme, denetim altında olacak şekilde jimnastik olabilir. Çocuğunuzun erken yaşta spora başlaması kaslarını güçlendirir, dikkatini toplar, kilo kontrolünü erken yaşta sağlar ve en önemlisi kalp ve damar sağlığını kontrol altına alır.

3 Yaş Çocukları İçin Bale Eğitimleri

3 Yaş Çocukları İçin Bale Eğitimleri

Çocuklarınızın 3 yaşında başlayacağı en uygun dans baledir. Bale geç yaşlarda yapılması oldukça zor olan bir danstır. Çünkü erken yaşlarda vücudun esnekliğini geliştirmek yaş arttıkça geliştirmekten daha kolaydır. Balenin büyüleyici zerafeti çocuğunuzda vücut bulacaktır bunu duruşu ve yürüyüşüne kadar fark edeceksinizdir. Bale eğitiminin çocuğunuza yararlarından bahsetmek gerekirse, omurgasının dik olmasını sağlar, bacak deformasyonunu önler, içe basma ve taban düşüklüğünün önüne geçer. Bale, çocuklar eğlenirken aynı zamanda disiplin ve sabır gibi kavramları aşılar.

3 Yaş Çocuk Etkinliklerini İncelediniz mi?

İndirimli 3 yaş çocuk etkinliklerini kaçırmayın!

ŞİMDİ KEŞFET!

3 Yaş Çocukları İçin Masal Atölyeleri

3 Yaş Çocukları İçin Bale Eğitimleri

‘Kitaplar kendinize ve başkalarına saygı duymayı öğretecek, yüreği ve aklı, dünya ve insanlık sevgisiyle dolduracaktır.’ demiş Maksim Gorki. Erken yaşta bakış açısının genişlemesi ve empati yeteneğinin artması masal atölyelerinde okunan kitaplar sayesinde olacaktır. Masal etkinlikleri sayesinde kelime haznelerini geliştirebilecek oyunlar oynayacaklar, dil becerilerini ve anlatım yeteneklerini geliştirecekler. Kitaplara yaşıtlarından ısınan çocuklar okuma ve okuduğunu anlama becerilerini geliştireceklerdir.

3 Yaş Çocukları İçin Resim ve Seramik Atölyeleri
3 Yaş Çocukları İçin Resim ve Seramik Atölyeleri

3 yaşındaki çocuklar artık oyun hamurlarıyla, çamurlarla ve kil gibi malzemelerle oynayabilirler. Sanat atölyelerinde yaşlarına uygun yapabilecekleri etkinlikler tavsiye edilir. Seramik atölyelerinde seramiğin tarihini ve nasıl yapıldığını öğrenebilir. Boyama atölyelerinde iç dünyalarındaki cümbüşü kağıda dökebilirler. Yaptıkları küçük sanat eserlerini sergilerde ailelerine ve arkadaşlarının ailelerine göstererek kendilerine olan özgüvenleri artarcak.

3 Yaş Çocuk Etkinliklerini İncelediniz mi?

İndirimli 3 yaş çocuk etkinliklerini kaçırmayın!

ŞİMDİ KEŞFET!
3 Yaş Çocukları İçin Oyun Grupları
3 Yaş Çocukları İçin Oyun Grupları

3 yaşındaki çocuklar artık biraz daha ailelerinden bağımsız olabilecek duruma gelmiş bilinçtedirler. Oyun gruplarında yeni arkadaşlıklar kurup sosyalleşirler, utangaçlıklarını yenerler. Oyun grupları sayesinde kendilerine olan özgüvenleri artar, kendilerini ve dış dünyalarını keşfederler. Sorumluluk duygusunu, kendi ayakları üstünde durmayı, sabretmenin ne demek olduğunu, arkadaşlarıyla oyuncaklarını ve yemeğini paylaşmayı öğrenirler. Oynanan oyunlarla birlikte sayıları, renkleri, alfabeyi öğrenirler. Böylece okula başlarken öğrenim ve sosyal yönden sınıf arkadaşlarından bir sıfır önde başlar.

3 Yaş Çocuk Etkinliklerini İncelediniz mi?

İndirimli 3 yaş çocuk etkinliklerini kaçırmayın!

ŞİMDİ KEŞFET!
3 Yaş Çocukları İçin Drama Dersleri
3 Yaş Çocukları İçin Drama Dersleri

3 yaş için drama dersleri aslında çocuklarımızın hep oynadığı evciliği biraz daha profesyonele dökme isteğidir. Çocuklarımızın hayal dünyasından oynadığı hayali arkadaşlar ve eşyalar yerine iç dünyalarındaki şeyleri baş uçlarında görmeleri onları motive eder ve hayal kurmayı öğretir. Drama derslerinin amacı hergün yeni hikayelerle tanışan çocuklara yeni kazanımlar ve kavramlar öğretmek. Yeni insanlarla tanışması ve utangaçlığını sahnede yenmesi çocuğunuzun gelecekte daha özgüvenli bir birey haline gelmesini sağlar. İçine girdiği her hikayede farklı duygularla tanışan ve onları oynayan çocukların empati yeteneği gelişir daha duyarlı çocuklar olurlar.

3 Yaş Çocukları İçin Müzik Dersleri
3 Yaş Çocukları İçin Müzik Dersleri

Çocuklarımız doğdukları andan itibaren ninniler ile büyüyor. Müzik duyduklarında kaç yaşlarında olursa olsun kendilerince hem sesle hem vücut hareketleriyle eşlik ediyorlar. Müzik, insanın hayatının içinde bulunan olmazsa olmaz bir parça ve terapidir. Çocuklarınızı erken yaştan müzikle profesyonel olarak tanıştırmak, çalabilecekler enstrümanlar vermek onlar için hem ilerleyen zamanlarda hayattan kaçıp nefes alabilecekleri hem de hayal güçlerini geliştirebilecekleri bir ortam yaratmak demek. Yaşına uygun olan piyano ve keman ile müzik hayatına başlamak onun için daha yararlı olacaktır. Piyano ve kemanı tavsiye etmemizin sebebi bu tür enstrümanlar sağlam temel isteyen aletlerdir. Müzik derslerinin ve bu enstrümanların faydaları, farklı kasları aynı anda çalıştırabilirler, odaklanma yetenekleri gelişir ve streslerini atarlar.

3 Yaş Çocuk Etkinliklerini İncelediniz mi?

İndirimli 3 yaş çocuk etkinliklerini kaçırmayın!

ŞİMDİ KEŞFET!
BU İÇERİKLER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR