1 Yaş Çocukları için Etkinlikler

Yetişkin insan beyninin yüzde 70’nin doğumdan sonraki ilk 1 yıl içinde geliştiğini biliyor musunuz? Bu nedenle, 1 yaş çocuk etkinliklerinin, çocuklarımızın gelişiminde etkisi büyüktür. Bütün etkinliklerin esasen ortak bir paydada buluştuğunu ve birkaç amacının olduğunu söyleyebiliriz: bunlar daha sosyal, özgüvenli bir birey olarak büyümeleri ve dış dünya ile daha barışık bireyler olmalarıdır. Bizde bu amaca uygun 1 yaş etkinliklerini ve hangi etkinliklerin ne gibi yararları olduğunu anlatmak istiyoruz.

1 Yaş Çocukları İçin Oyun Grupları

1 Yaş Etkinlikleri

Oyun gruplarının çocuğunuzun gelişim sürecinde birçok olumlu etkisi vardır. Burada oyunlar ile birlikte çocuğunuzun doğal öğrenme süreci devam ederken aynı zamanda oyunlar erken yaştan topluluk bilincinin kazanılmasına katkı sağlar Peki oyun gruplarında 1 yaş çocuk etkinliklerine uygun neler yapılıyor ve faydaları neler? Oyun gruplarındaki uzman öğretmen ve arkadaşları ile oynayacakları oyunlar onlara şekilleri, sayıları, sosyal beceri edinmeyi, istediği oyuncak başkasındayken sabretmeyi ve paylaşmayı öğretir. Ayrıca ingilizce oyun grupları da bulunmakta. Oyunlarını İngilizce oynayarak bu dile aşina bir şekilde büyür. Onun için İngilizceyi öğrenmek daha kolay ve keyifli olur.

1 Yaş Çocukları İçin Boyama Atölyeleri

1 Yaş Etkinlik Boyama

Çocuklar ilk karşılaştıkları andan itibaren pastel boyalarla ve kağıtla haşır neşir olmayı eğlenceli bulmuştur. Çocuğunuz duygularını, kağıda renkler aracılığıyla dökerken hem erken yaştan duygularını ifade etmeyi öğrenecek hem de siz onun duygularını okumayı öğreneceksiniz. Boyama atölyesi ona renkleri,nesnelerin şekillerini ve nelerden yapıldığını, boyut ve dokunma kavramlarını öğretecektir. Boyama yaparken paylaşmayı ve uyum sağlamayı öğrenecekler. Boyama yaparken çocuğunuzun sağ ve sol beyni aktif olarak çalışır. El-göz koordinasyonu artar. Kavrama, çizme, kesme tutma gibi becerileri gelişir. Yaptığı karalamaların beğenilmesi kendine olan öz güvenini artırır.

1 Yaş Çocuk Etkinliklerini İncelediniz mi?

İndirimli 1 yaş çocuk etkinliklerini kaçırmayın!

ŞİMDİ KEŞFET!

1 Yaş Çocukları İçin Masal Atölyeleri

Masal Atölyesi

Çocuk beyninin sünger gibi emici olduğu bu yaşta yararlı bilgileri ve kelimeleri masal atölyelerinden öğrenmesi bilgisayardan ya da televizyondan öğreneceği şeylerden daha yararlı olacaktır. Masal atölyeleri ile birlikte hergün bir karakterin hayatına girmesi türlü duyguları öğrenmesi ve empati yeteneğini geliştirmesi gibi fırsatları getirecektir. Bir gün Kibritçi Kız masalına üzülürken diğer gün Peter Pan’ın sihirli dünyasına yolculuk yapacak. Bu durum onun hayal gücünü geliştirmesine, hayal dünyasının zenginleşmesine ve ileride iyi bir okuyucu olmasına yardımcı olacaktır. Türlü değer yargılarını, iyi olmayı ve kötülüğü, cesareti ve deliliği, bilgisizliği ve bilge olmanın ne demek olduğunu öğrenecektir.

1 Yaş Çocukları İçin Müzik Dersleri

1 Yaş için Müzik Etkinlikleri

Çocuklar daha küçük yaşta ritim ve sesi kavrayabilirler. Ninniler çocuklar için dil, duygusal, sosyal gelişimlerinde önemli katkılar sağlar. Ninnilerin bu kadar eski zamandan günümüze kadar gelme sebebi bundan olsa gerek. Müzik derslerine erken yaşta katılacak olan çocuklara bu durumun katacaklarını anlatalım. Sesi keşfetme ve tanımada, hece ve sözcükleri öğrenme becerisini geliştirir. Böylece yaşıtlarından daha erken konuşabilir ve okuma alt yapısı daha sağlam olacaktır. Müzik aletlerini tanır. Şarkıların ve müzik aletlerinin hangi toplumdan geldiğini öğrenir ve kültürleri tanıma imkanı bulur. Zamanı geldiğinde hangisini çalmak istediğine karar verebilecek bilgiye sahip olur.

1 Yaş Çocukları için Anne - Bebek Yogası

Anne-Çocuk Yoga

Yoganın insan yaşamında bedensel ve ruhsal sağlıkla ilgili faydaları olduğu kesin. Peki anne - bebek yogası nedir ve neye yarar? Yeni hayatlarının tatlı karmaşasına alışmaya çalışan annelerimiz ile çocuklarının, birlikte fiziksel ve ruhsal yönden bir uyum sağlamalarını amaçlar.Doğru nefes almayı, daha sakin bir yapıya sahip olmayı ve sağlıklı beden gelişimini hem sizin için hem de bebeğiniz için sağlar. Annelerin yorgunluğunu atabileceği, doğumdan sonra fazla kiloların gidebileceği ve kaslarınızı güçlendirecek bir aktivite olacaktır. Tüm bunlar olurken hem bebeğiniz ile birlikte eğlenceli zaman geçireceksiniz hem de birlikte sosyalleşeceksiniz.

1 Yaş Çocukları için Bebek Masajı
Bebek Masajı

Bildiğimiz masajlardan daha önemli ve farklı masajlardır. Bebek masajı anneler tarafından eğitim alınarak uygulanan masajlardır. Annenin uygulamasının sebebi, anne ve bebeğin arasındaki bağın kuvvetlenmesi, iletişimin güçlendirilmesi ve güven duygusunun oluşmasını sağlamaktır. Bebekler için 5 özel bölgeye masaj uygulanır. Bu bölgeler: yüz, kol, karın, bacak ve sırt kısımlarıdır. Bu masajların bebekler üzerinde gaz çıkarma, sindirimi kolaylaştırma, daha rahat bir uyku çekmesi gibi birçok faydası vardır. Her bir masajın uygulaması farklıdır ve masajların yanlış uygulanması istenmeyen sonuçları ortaya çıkabilir. Bebek masajını işinde iyi olan uzmanlardan eğitim alarak uygulamanız daha güvenli bir yol olacaktır.

1 Yaş Çocuk Etkinliklerini İncelediniz mi?

İndirimli 1 yaş çocuk etkinliklerini kaçırmayın!

ŞİMDİ KEŞFET!
BU İÇERİKLER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR